Kino Specyfik mieści się w przedwojennej kamienicy na ulicy pańskiej 75/31 w centrum Warszawy. Szyld wykonany ze starych desek, schody retro i
plakaty filmów klasy B - tak wita nas kameralne kino Pawła Suligi. We wnątrz znajduje się skromna kinokawiarnia oraz najmniejsza w polsce sala kinowa o nietypowej architekturze.
Idea Kina Specyfik zrodziła się z potrzeby znalezienia przestrzeni dla filmów krótkometrażowych właściciela.
Obecnie Specyfik jest otwierany tylko na czas hucznych premier filmowych, a także wydażeń o zabarwieniu kulturalnym.
Humor i abstrakcja pociągająca intelektualnie to wyznacznik filmów które tworzę.
W swoim dorobku posiadam kilka filmów krótkometrażowych w tym te nagrodzone na festiwalu filmowym 48HFP.
Koło
Błyskotliwa i zabawna historia o wynalezieniu koła.
Widz zostaje przeniesiony o 5500 lat wstecz do osady „Łał". Z pozoru sielankowe życie mieszkańców okazuje się pełne napięć, a przypadkowy bieg zdarzeń prowadzi miejscowego szamana do wynalezienia koła.
Obraz dyskretnie zwraca uwagę na fakt, iż każda technologia niesie ze sobą zarówno korzyści jak i zagrożenia. Wcześniej dość łatwo było przewidzieć efekty postępu, teraz jest to dużo trudniejsze.
O supermocach i Michalinie
Tytułowa bohaterka żyje w świecie, w którym każdy posiada większą bądź mniejszą super moc. Nie mogąc poradzić sobie z odkryciem własnej siły, próbuje szukać pomocy w Instytucie Wyobraźni.
Gdy to nie pomaga, zgłasza się do specjalisty... W rzeczywistym świecie podobnie jak Michalina, my również wciąż czegoś poszukujemy. Czasami rozwianie okazuje się bliżej, niż nam się wydaje.
Równanie Banialuki
Kiedy felerna rzeczywistość przyprawia nas o ból głowy, lekarstwem okazuje się równanie banialuki. Jeśli dla Ciebie czarne jest białe, a białe jest czarne, to masz nierówno pod sufitem.
Niekoniecznie jednak trzeba z tego rezygnować. Lepiej poszukać równie szajbniętych wariatów co Ty.
Vademecum psychosis
Vademecum Psychosis to tragifarsa będąca ostatnią częścią większego projektu pt. "Alotropia nauki". W przypadku tej produkcji można otwarcie powiedzieć, że głębszego przekazu doszukiwać będzie się trudno, natomiast porządne katharsis jest tu gwarantowane.
Informacje dla prasy
Wszystko zaczęło się w Studiu Filmowym MGŁA w Pęcicach Małych. W 2014 roku, kiedy Paweł Suliga w swoim pokoju otwierał Kanał Filmowy FOGs,
nie przewidywał tak daleko idących imaginacji o wytwórni filmowej. W 2020 roku powołano nawet wydawnictwo gazetowe The Morning FOGs, w którym można śledzić wiadomości ze świata wytwórni.
W 2023 roku FOGs dokonał rebrandingu, to wtedy wytwórnia okrzyknęła się mianem Walking Nimbus. Ale jak można się domyślać Walking Nimbus przychodzi i zaraz potem odchodzi - od 2024 roku filmowa działalność funkcjonuje pod marką Kina Specyfik.
Obecnie w zarządzie jego firmy zasiadają trzy nieistniejące postacie. Ten niespotykany model biznesowy świetnie oddziałuje na charakter i treści powstających filmów.
Budowa wytwórni filmowej od podstaw, bez fundamentów teoretycznych, musiała zaowocować specyficznym stylem.
Jednak co by nie mówić, całkowita niezależność, trudni aktorzy i niski budżet, zdołały zbudować niespotykany klimat filmowy, pełen magicznych scen.